Wiadomości branżowe

Stwórz dziecku warunki do nauki

Najważniejsze w przestrzeni dla ucznia są odpowiednie biurko i krzesło. Ich wybór decyduje o późniejszym komforcie pracy. Na co zwracać uwagę podczas organizowania miejsca nauki dziecka?Biurko powinno być przede wszystkim funkcjonalne. „Dobrze, jeśli ma szuflady lub półki, dzięki którym niezbędne akcesoria mamy zawsze pod ręką” – mówi serwisowi

Najważniejsze w przestrzeni dla ucznia są odpowiednie biurko i krzesło. Ich wybór decyduje o późniejszym komforcie pracy. Na co zwracać uwagę podczas organizowania miejsca nauki dziecka?

Biurko powinno być przede wszystkim funkcjonalne. ?Dobrze, jeśli ma szuflady lub półki, dzięki którym niezbędne akcesoria mamy zawsze pod ręką? ? mówi serwisowi infoWire.pl Małgorzata Racz, dekorator wnętrz z IKEA. Krzesło powinno mieć natomiast oparcie, którego wysokość i nachylenie można regulować.

Ważne jest odpowiednie oświetlenie miejsca nauki dziecka. Lampka przy biurku to podstawa. ?Powinna znajdować się z przodu, po przeciwległej stronie od piszącej ręki, czyli dla praworęcznych ? po lewej stronie biurka? ? podkreśla ekspertka.

Obecnie tradycyjne biurko nie jest jednak jedynym możliwym miejscem pracy czy nauki. Nowością jest biurko mobilne ? wygodna podkładka pod laptop. ?Zwiększa komfort korzystania z komputera i jednocześnie zapewnia zdrową postawę, gdy używamy tego urządzenia, siedząc w fotelu lub leżąc na łóżku? ? zaznacza Małgorzata Racz.

Na koniec wygląd. Niech wybrane biurko podoba się dziecku i zachęca je do pracy. W okresie szkolnym jest to przecież najważniejszy mebel w pokoju ucznia.


dostarczył infoWire.pl

Źródło infoWire.pl. Dostarczył netPR.pl
A to już wiesz?  Idea niewierności, czyli dlaczego zdradzamy

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy