Akcje na rzecz dzieci Pilka nozna

Propozycje zabaw piłkarskich rodziców z dzieckiem. Foto Story Football Academy cześć 2

Propozycje zabaw piłkarskich rodziców z dzieckiem. Foto Story Football Academy cześć 2
“Foto Story Football Academy” czyli propozycje zabaw piłkarskich rodziców z dzieckiem. Projekt powstał z wiedzą o najmłodszych adeptach sztuki piłkarskiej oraz ich rodzicach. Głównym celem

“Foto Story Football Academy” czyli propozycje zabaw piłkarskich rodziców z dzieckiem.

Projekt powstał z wiedzą o najmłodszych adeptach sztuki piłkarskiej oraz ich rodzicach. Głównym celem inicjatywy jest zbliżyć Rodzica i dziecko do siebie oraz zachęcić do wspólnej aktywności ruchowej. Foto Story Football Academy to zbiór prostych i przydatnych scenariuszy treningowych, które są być inspiracją oraz zachętą do wyjścia na świeże powietrze i doskonalenia umiejętności ruchowych najmłodszych piłkarzy.

Główną rolę w projekcie Football Academy pełni Rodzic, który wciela się w rolę trenera. Jego działaniem jest zorganizować oraz przeprowadzić zabawy piłkarskie z dzieckiem – zgodnie z propozycją przedstawioną przez FA. Każdy z ‘treningów’ jest zaplanowany na około 45-60 minut i opiera się z czterech części: INDYWIDUALNA ZABAWA DZIECKA, RODZINNA ZABAWA, ĆWICZENIE STRZELECKIE oraz MAŁA GRA.

Foto Story Football Academy jest przeznaczony dla dzieci w wieku 4 i 5 lat. Ze względu na wiek małych piłkarzy, wszystkie propozycje treningowe mają swoją indywidualną historię przewodnią. W trakcie treningów ćwiczący wcielają się w postać m in. policjantów, piratów czy turystów zwiedzających Afrykę. Taki charakter zajęć gwarantuje rozwój wyobraźni dzieci oraz wpływa na ich poziom edukacji i sprawności ruchowej.
oto_story_fa_wyprawa_do_Azji_02_01

oto_story_fa_wyprawa_do_Azji_02_06

oto_story_fa_wyprawa_do_Azji_02_05

oto_story_fa_wyprawa_do_Azji_02_04

oto_story_fa_wyprawa_do_Azji_02_03

oto_story_fa_wyprawa_do_Azji_02_02

Czy wiesz, że?

Football Academy to ogólnopolska sieć szkółek piłkarskich dla dzieci w wielu od 4 do 12 lat. System szkolenia wykorzystuje wzorce zaczerpnięte ze szkółek angielskich oraz słynnej szkoły Ajaxu Amsterdam. Football Academy oferuje najmłodszym zawodnikom przede wszystkim treningi przez zabawę oraz edukację przez sport w duchu zasad fair play. Pierwsza szkółka Football Academy powstała w kwietniu 2009 roku w Opolu. Obecnie na terenie całego świecie znajduje się już 120 oddziałów, w których aktywnie trenuje blisko 8000 młodych adeptów piłki nożnej.

A to już wiesz?  Szczotka i pasta w ruch, czyli o higienie jamy ustnej dla najmłodszych

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy