Ciąża i poród

Czym jest aborcja?

Czym jest aborcja?

Aborcja to temat niezwykle trudny i dla wielu kontrowersyjny. Jednak aby naprawdę zobaczyć, czym jest aborcja i jakie są jej skutki ? niewielu z nas robi wysiłek. Zwykle przyjmujemy to, co mówią na ten temat inni. Zdarza się, że przyjmujemy bezkrytycznie nawet to, co jest przeciwne naszym wartościom i wiedzy, jaką mamy.

Kiedy mówimy o aborcji, bardzo ważne są pewne pojęcia, podstawy. Po pierwsze, dlaczego o dzieciobójstwie mówimy aborcja? Słowo ?aborcja? to obiektywna nazwa, niezależna od moralnego stanowiska. Jednak, jeżeli wiesz o tym, że jest to zabójstwo, nie bój się używać tego słowa. Masz prawo do słów, które nazywają rzecz po imieniu.

Kolejną sprawą jest przekonanie człowieka czy jego wiedza. Jeśli lekarz powie Ci o tym, że dokonując aborcji, zabijasz dziecko i skazujesz je na cierpienie ? uwierzysz. Jeśli inny lekarz powie Ci, że aborcja to nic złego, i że dziecko nic nie czuje więc nie będzie cierpiało ? to także uwierzysz. Musisz zatem znaleźć prawdę. Szukaj faktów, ale tych rzeczywistych. Dziecko cierpi. Ono żyje, więc cierpi, kiedy dzieje się mu źle. A zabicie dziecka zawsze będzie zabiciem dziecka, zabiciem człowieka i tego, co ludzkie.

hastagi na stronie:

#czym jest aborcja

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy