Wiadomości branżowe

PCO S.A. przyłącza się do akcji ?Dwie godziny dla Rodziny? z okazji Międzynarodowego Dnia Rodzin

Firma PCO S.A. bierze udział w tegorocznych obchodach Międzynarodowego Dnia Rodzin wspierając akcję „Dwie Godziny dla Rodziny" i potwierdzając przekonanie o fundamentalnym znaczeniu rodziny dla pracowników. Akcja „Dwie Godziny dla Rodziny" będąca elementem obchodów Międzynarodowego Dnia Rodzin jest od 3 lat organizowana przez Fundację Humanites - Sztuka Wychowania. W tym roku honorowy patronat nad akcją

Firma PCO S.A. bierze udział w tegorocznych obchodach Międzynarodowego Dnia Rodzin wspierając akcję ?Dwie Godziny dla Rodziny” i potwierdzając przekonanie o fundamentalnym znaczeniu rodziny dla pracowników.

Akcja ?Dwie Godziny dla Rodziny” będąca elementem obchodów Międzynarodowego Dnia Rodzin jest od 3 lat organizowana przez Fundację Humanites – Sztuka Wychowania. W tym roku honorowy patronat nad akcją objęła Małżonka Prezydenta RP – Pani Anna Komorowska oraz Rzecznik Praw Dziecka, Pan Marek Michalak. Akcja spotkała się również z poparciem ONZ ? pomysłodawcami Międzynarodowego Dnia Rodzin, święta obchodzonego 15 maja, ustanowionego przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1993 roku. Celem jego obchodów jest pogłębienie świadomości społeczeństwa na temat znaczenia życia rodzinnego oraz mobilizacji do działań dla rodziny.

Akcja ?Dwie Godziny dla Rodziny” ma na celu umożliwienie pracownikom spędzenia dwóch dodatkowych godzin z bliskimi poprzez skrócenie w dniu obchodów święta wymiaru czasu pracy o dwie godziny. Jej tegorocznym motto jest hasło: ?Co pokolenie ? to marzenie?, a jej celem wzmocnienie rodzinnych więzi w oparciu o wspólną rozmowę i wymianę doświadczeń. Dobra integracja życia prywatnego i zawodowego jest również kluczowym czynnikiem wpływającym na motywację i zaangażowanie pracowników, co ma istotne znaczenie w realizacji polityki personalnej w PCO S.A.

Spółka PCO S.A. uznaje życie rodzinne za ważną wartość oraz wspiera inicjatywy prorodzinne w oparciu o zasadę harmonii i równowagi między rodziną, życiem prywatnym, a pracą. Udział w akcji ma również na celu wzmocnienie poczucia więzi pracowników z firmą, która stara się budować odpowiednie warunki przyjazne osobom łączącym role rodzinne i zawodowe. Chcemy podkreślić, że człowiek istnieje w firmie nie tylko jako pracownik, ale niesie ze sobą także zaplecze i wsparcie w postaci swojej rodziny, pasji, zwyczajów i tradycji. Firma PCO S.A. po raz pierwszy uczestniczy w akcji ?Dwie godziny dla Rodziny?, ale prowadzi cykliczne działania wewnętrzne skierowane do pracowników i ich rodzin.

Źródło PCO S.A. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy