Produkty dla dzieci

Pastelowe zabawki, karuzele i maty oraz kolorowe grzechotki, książeczki, przytulanki

Kontrastowe zabawki dla dzieci i niemowląt Kiedy dziecko pojawia się na świecie, w życiu mamy i taty wszystko staje do góry nogami. Nagle to ono

Kontrastowe zabawki dla dzieci i niemowląt

Kiedy dziecko pojawia się na świecie, w życiu mamy i taty wszystko staje do góry nogami. Nagle to ono jest najistotniejsze i wszystkie inne sprawy odchodzą na bok. Pełni obaw o dobre samopoczucie i zdrowie maluszka, młodzi rodzice często zastanawiają się również, co jeszcze ono tak naprawdę widzi i przede wszystkim czy jest w okresie ich dostrzec?

Wzrok u noworodka zaczyna się rozwijać dopiero po przyjściu na świat. Do tej pory pływał on w ciemnym otoczeniu, więc nagły blask sali szpitalnej jest dla niego szokiem. Początkowo rozróżnia tylko jasne i ciemne miejsca, dlatego już po kilku dniach, zaciekawiony stara odwracać się w celu na przykład odsłoniętego okna. Generalnie woli jednak półmrok, gdyż jego oczy nie są jeszcze przyzwyczajone do ostrego światła.

W pierwszych tygodniach noworodek widzi na odległość 20-30cm. Zatem rodzic musi dość blisko przysunąć się do jego twarzy, aby maluszek mógł go dostrzec. Jednak bardzo szybko zaczyna on rozpoznawać najbliższych. Pierwszy świadomy uśmiech powinien pojawić się u niego około pierwszego miesiąca i prawdopodobnie wywoła go właśnie widok któregoś z rodziców. W obecnym czasie dziecko zaczyna działać na czarno-białe kontrasty oraz dostrzegać geometryczne wzory. Widzi też kolor czerwony i zielony. Jeśli w jego otoczeniu znajdą się przedmioty w tych barwach a w odpowiednich wzorach, to maluszek będzie mógł skupić na nich wzrok i ćwiczyć koncentrację, co z całą pewnością zaprocentuje w przyszłości.
Warto więc przy urządzaniu kącika dla noworodka zadbać właśnie o te szczegóły, które ułatwią mu w rozwoju. Pastelowe zabawki, karuzele czy maty w pierwszym miesiącu jego występowania nie zwrócą uwagi maluszka. Natomiast grzechotki, książeczki czy też przytulanki w kontrastowych zestawieniach kolorystycznych (na przykład czarno-biało-zielone) wraz z odpowiednimi obrazkami na pewno go zainteresują.

A to już wiesz?  Pamiętasz kredki Bambino? Odświeżamy wspomnienia

Pomimo tego, że w innych miesiącach dziecko będzie widzieć już z jeszcze większej odległości i dużo wyraźniej nadal najciekawsze będą dla niego zabawki w jasnych kolorach. W ostatnim czasie jednak bardzo ważny stawanie się także zmysł dotyku. Maluszek każdą nową pracę będzie musiał dotknąć i spróbować, dlatego bardzo istotne jest, aby zabawki były zrobione z różnych materiałów, które pozwolą dziecku poznawać nowe kształty, dźwięki i powierzchnie. Muszą one być przy tym łatwe do utrzymania w czystości. Konieczne jest też, aby przedmioty, którymi chcemy otaczać maleństwo, przeszły odpowiednie doświadczenia i były europejskie wymagania bezpieczeństwa. Oznakowanie CE umieszczone przez producenta na zabawce świadczy o tym, że stanowi ona bezpieczna, nie szkodzi zdrowiu oraz nie wpływa niekorzystnie na środowisko naturalne.

Należy pamiętać, że pierwszy rok życia to czas intensywnych i bardzo dużych zmian, niemal ekspresowego rozwoju dziecka. Warto więc już na etapie kompletowania wyprawki poszukać produktów, które będą wspomagać rozwój maluszka. W ofercie polskiej marki BlackPlum dostępnej w sklepie www.babymama.pl znajdują się zabawki z certyfikatem CE w kontrastowych kolorach (czarno-biało-zielone), które idealnie sprawdzą się już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Spełniają one zarówno funkcję stymulującą rozwój zmysłów i umiejętności, jak również sprawiają niemowlakowi wiele radości. Jednocześnie są praktyczne i łatwe do odświeżenia, przez co rodzice oszczędzają swój czas i energię, które mogą przeznaczyć na zabawę ze swoją pociechą.

Grzechotka Mrowka z mrowiska Black Plum-001-2014-09-21 _ 19_04_24-80

Ksiazeczka kontrastowa Black Plum-002-2014-09-21 _ 19_04_24-80

Ptaszek Marzyciel Black Plum-003-2014-09-21 _ 19_04_24-80

Ptaszek Romantyk Black Plum-004-2014-09-21 _ 19_04_24-80

Radosna Zebra Black Plum-005-2014-09-21 _ 19_04_24-80

S_o_ Trabalak Black Plum-006-2014-09-21 _ 19_04_24-80

Tarmosia Black Plum-007-2014-09-21 _ 19_04_24-80

Kontrastowe zabawki dla dzieci i niemowląt Black Plum – cena od 35 pln www.babymama.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy