Elektronika

Jak zadbać o bezpieczeństwo telefonu naszego dziecka?

mySafety Warszawa, wrzesień 2014 Jak zadbać o bezpieczeństwo telefonu naszego dziecka? Nastolatki uwielbiają chwalić się posiadanymi smartfonami oraz tabletami. Modne gadgety służą im nie tylko

mySafety
Warszawa, wrzesień 2014

Jak zadbać o bezpieczeństwo telefonu naszego dziecka?
Nastolatki uwielbiają chwalić się posiadanymi smartfonami oraz tabletami. Modne gadgety służą im nie tylko do komunikowania się, ale także do rozrywki czy nauki. Dlatego często są noszone w szkolnym plecaku i równie często giną… Co zrobić w przypadku zagubienia lub kradzieży telefonu lub tabletu? Jak zabezpieczyć dane i sprawić, by odnaleziony sprzęt wrócił do właściciela?

Według statystyk firmy mySafety, rocznie co piąty Polak traci telefon komórkowy ? przy czym w 42 procentach dzieje się to w wyniku kradzieży, a aż 58 procentach ? zagubień. Użytkownikami telefonów są często dzieci szkolne, dzięki czemu rodzice mogą kontrolować ich bezpieczeństwo. Ryzyko utraty telefonu w tej grupie znacznie wzrasta w roku szkolnym, kiedy spędzają one znaczną część czasu z dala od czujnego oka rodziców. Dlatego warto zaopatrzyć zakupione dla nich telefony w zabezpieczenia, które uchronią je przez zgubieniem, ale także kradzieżą.
Skutecznym wsparciem w tym zakresie może się okazać pakiet mySafety Mobile: ochrona i pomoc w odnalezieniu zagubionego lub skradzionego urządzenia mobilnego. W przypadku utraty sprzętu, dzięki rozwiązaniu telefon zostaje zdalnie zablokowany wraz z kartą SIM, a przy uruchomionej transmisji danych w urządzeniu, możliwe jest jego zlokalizowanie ? co znacznie przyspiesza proces odzyskania sprzętu.

Pakiet mySafety Mobile został wyposażony w elektroniczny e-sticker, który wyświetla się jako tapeta na ekranie urządzenia. Zawiera on unikalny numer identyfikacyjny, instrukcję zwrotu dla znalazcy, a także informację o nagrodzie za zwrot telefonu lub tabletu. Dzięki aplikacji właściciel telefonu zyskuje całodobowe wsparcie Działu Obsługi Klienta mySafety oraz gwarancję pokrycia kosztów logistycznych zwrotu sprzętu. Aby pakiet poprawnie działał, po jego zakupie niezbędna jest rejestracja, której można dokonać za pomocą formularza na stronie internetowej firmy mySafety bądź telefonicznie.

Jak zabezpieczy_ utracony telefon lub tablet (2)-002-2014-09-28 _ 23_18_04-80

Jak zabezpieczy_ utracony telefon lub tablet (1)-001-2014-09-28 _ 23_18_04-80

Jak zabezpieczy_ utracony telefon lub tablet (3)-003-2014-09-28 _ 23_18_04-80

—–
mySafety to międzynarodowa firma specjalizująca się w dostarczaniu wyspecjalizowanych usług w dziedzinie ochrony tożsamości, efektywnego blokowania kart i dokumentów, zabezpieczania oraz odzyskiwania kluczy i sprzętu multimedialnego, a także zwierząt. Firma jest obecna na polskim rynku od 2004 roku. W ciągu dziesięciu lat funkcjonowania zaufało jej już ponad 4 mln Klientów ? zarówno reprezentujących instytucje, jak też osób prywatnych. Dzięki swoim unikatowym rozwiązaniom, firma chroni ponad 8 mln przedmiotów i 1 mln zwierząt, oferując swoim Klientom poczucie zwiększonego bezpieczeństwa, które jest dla mySafety priorytetem.