Ciąża i poród Wiadomości branżowe

Jak przetrwać ząbkowanie

Jak przetrwać ząbkowanie
Ząbkowanie zwykle nie powoduje poważniejszych komplikacji zdrowotnych, choć może pojawić się stan podgorączkowy, obrzęk i zaczerwienienie dziąseł. Pediatrzy radzą, by zmniejszać dolegliwości związane z wyrzynaniem ząbków domowymi

Ząbkowanie zwykle nie powoduje poważniejszych komplikacji zdrowotnych, choć może pojawić się stan podgorączkowy, obrzęk i zaczerwienienie dziąseł. Pediatrzy radzą, by zmniejszać dolegliwości związane z wyrzynaniem ząbków domowymi sposobami.

Wyrzynanie pierwszych mleczaków następuje między 4. – 7. miesiącem życia niemowlęcia. Wpływ na to ważne wydarzenie mają skłonności rodzinne, które mogą je przyśpieszyć lub opóźnić. Proces ząbkowania trwa średnio od 6. miesiąca i kończy się między drugim, a trzecim rokiem życia dziecka. Pierwsze ząbki mleczne pojawiają się na dole, a po dwóch dolnych siekaczach wyrzynają się cztery górne oraz dwa dolne siekacze boczne. Gdy pierwszy komplet ząbków się pojawi, następuje chwila przerwy. Następnie ząbkowanie wchodzi w drugi etap, kiedy wyrzynają się zęby trzonowe, a po nich spiczaste ząbki zwane kłami i drugie zęby trzonowe.

Ochładzanie dziąseł

Najbardziej oczywiste objawy ząbkowania to ślinienie się oraz wkładanie do buzi wszystkiego, co jest pod ręką. Częstym objawem może też być rozdrażnienie i marudzenie, spowodowane bólem. Dziecko może wtedy gorzej spać i mniej jeść. Sprawdzone sposoby to ochładzanie dziąseł np. zimną łyżką lub podawanie maluszkowi do żucia zimnego, (ale nie lodowatego) gryzaka. Gryzak powinien być twardy, gumowy i jednoczęściowy.

Maluszkowi można też ulżyć masując dziąsła, gdyż jest to sposób równie skuteczny jak stosowanie żeli przeciwbólowych. W przypadku, gdy wyrzynający się ząbek przysparza niemowlęciu dużo bólu, po konsultacji z lekarzem, można podać paracetamol.

– „Podczas ząbkowania dobrze sprawdzają się gryzaki marki Avent, które dostosowane są do poszczególnych etapów ząbkowania, a ich kolorowe kształty przyciągają uwagę maluszka”- mówi Agata Chmielewska, Specjalista ds. Sprzedaży Internetowej Kidy.pl – przyjaznego i nowoczesnego e-sklepu.

Akcesoria do mycia ząbków

Przed trzecimi urodzinami dziecko powinno posiadać 22 zęby mleczne. Wtedy nadchodzi pora na kolejny duży krok – stosowanie pasty do zębów. Ważne jest, by dziecko potrafiło ją wypluć. Do tej pory warto myć pierwsze ząbki przy użyciu szczoteczki dostosowanej do wieku niemowlęcia i wody. Dobrze, jeśli pierwsza szczoteczka ma zaokrągloną główkę, miękkie włókna oraz posiada uchwyt, który umożliwia jej trzymanie wspólnie przez dziecko i rodzica. Takie właściwości ma NUK Szczoteczka do mycia zębów, która dodatkowo w zestawie zawiera pierścień, zapobiegający włożeniu szczoteczki za daleko do buzi.

A to już wiesz?  Jaka szczoteczka jest najlepsza - tradycyjna, elektryczna czy soniczna?

Pasty dla dzieci powyżej drugiego roku życia zawierają krzemionki, które bardzo delikatnie czyszczą zęby jak np. Maziajki Żel do zębów dla dzieci smak gumy balonowej lub też niewielkie ilości fluoru np. Ziajka Czarodziejski żel do zębów dla dzieci Czary Mary. Żele Ziajka zapewniają skuteczną ochronę przed próchnicą, wzmacnia szkliwo oraz zapobiega tworzeniu się płytki nazębnej. Dostępne są w korzystnej cenie w bezpiecznym e – sklepie Kidy.pl, który oferuje starannie wybrane i najbezpieczniejsze produkty przeznaczone dla niemowląt, małych dzieci do lat 4 oraz kobiet w ciąży i w okresie połogu.

*** 

Kidy.pl to nowoczesny sklep internetowy oferujący produkty dla niemowląt znanych i cenionych marek. W ofercie e-sklepu znajdują się wysokiej jakości produkty żywieniowe dla niemowląt i małych dzieci – mleka modyfikowane i kaszki HUMANA, herbatki , soczki, obiadki, deserki oraz woda dla niemowląt HUMANA, a także akcesoria związane z żywieniem takie jak butelki, kubeczki, smoczki. Kidy.pl oferuje również produkty związane z pielęgnacją małych dzieci: kosmetyki i akcesoria do pielęgnacji niemowląt.

Sklep Kidy.pl przyłączył się również do akcji Bezpieczny Wózek. Rodzice, dokonując w nim zakupu, otrzymują odblaskowe naklejki na wózek zwiększające bezpieczeństwo na drodze.

Więcej informacji w serwisach: www.kidy.pl www.humana.pl  www.verco.com.pl   www.bezpiecznywozek.pl

*** 

Verco Sp. z o.o. to nowoczesna i dynamicznie rozwijająca się firma na rynku farmaceutycznym i FMCG. Jej działania skierowane są do dzieci i ich rodziców oraz do kobiet w ciąży. W ofercie firmy znajdują się wysokiej jakości produkty żywieniowe dla niemowląt i małych dzieci HUMANA, a także produkty z rynku farmaceutycznego: nowoczesny suplement diety dla kobiet w ciąży i mam karmiących piersią – preparat PregnaPLUS, suplement diety skutecznie wspomagający prawidłowe funkcjonowanie dróg moczowych – Femisept URO oraz probiotyk nowej generacji – Trivagin. Nowością w ofercie są plastry na blizny SUTRICON.

Więcej informacji w serwisach: www.humana.pl  www.verco.com.pl  www.mosbito.pl  www.polkaintymnie.pl

A to już wiesz?  Jaki komputer dla dziecka?

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy