Ciąża i poród

Rodzinna majówka ? co przyda się podczas podróży

Rodzinna majówka ? co przyda się podczas podróży Wyprawa Szlakiem Orlich Gniazd i podziwianie największych atrakcji Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej, zwiedzanie zamków na Warmii i Mazurach, a

Rodzinna majówka ? co przyda się podczas podróży

Wyprawa Szlakiem Orlich Gniazd i podziwianie największych atrakcji Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej, zwiedzanie zamków na Warmii i Mazurach, a może rodzinna wyprawa Szlakiem Żółwia i Dinozaura oraz wizyta w Parku Jurajskim
w Bałtowie? Wycieczka objazdowa to dobry pomysł na spędzenie długiego weekendu. Dzieci poznają historie związane ze starymi warowniami, których kiedyś bronili rycerze oraz zobaczą, jak wyglądało życie na Ziemi 237 milionów lat temu, kiedy jeszcze chodziły po niej dinozaury.

Zanim wyruszycie w podróż pełną przygód powinniście odpowiednio się do niej przygotować. W samochodzie przyda się zestaw uniwersalnych produktów, których będziecie potrzebować bez względu na obrany cel wyprawy.

Mapa turystyczna będzie potrzebna, gdy zawiedzie elektroniczna nawigacja. Ponadto możecie też na niej zaznaczyć miejsca, które chcecie odwiedzić. Dzieci niech ?odhaczają? po kolei wszystkie atrakcje, które udało się już zobaczyć. Aparat fotograficzny przyda się do dokumentowania całej podróży. Może po powrocie wywołacie zdjęcia i wspólnie przygotujecie rodzinny album?

Podróżując z dziećmi należy pamiętać, że po kilku godzinach jazdy samochodem będą zmęczone. Dla większego komfortu warto zabrać do samochodu małe poduszki Cosiness Polycotton Wendre i lekką, przewiewną kołdrę Soft Line Wendre. Kołdra i poduszki przydadzą się również w czasie postoju, kiedy postanowicie zorganizować piknik. Przed wyjazdem pamiętajcie o napełnieniu herbatą ulubionego termosu z postacią z kreskówki i przygotowaniu kanapek oraz przekąsek. W podróży zrezygnujcie ze słodyczy i gazowanych, słodkich napojów, ponieważ mogą spowodować ból żołądka.

Podczas wyjazdu z dziećmi powinniście być przygotowani na różne, niespodziewane zdarzenia. W uniknięciu paniki, gdy dziecko się skaleczy lub okaże się, że cierpi na chorobę lokomocyjną pomoże dobrze zaopatrzona apteczka samochodowa. Kolorowe plasterki, opatrunki, woda utleniona oraz leki przeciwbólowe i zapobiegające chorobie lokomocyjnej to podstawa.

A to już wiesz?  Wiosną wyciągnij z szafy buty do biegania!

Tak spakowani możecie wyruszać w podróż. Szerokiej drogi!

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy