Wiadomości branżowe

Znani rodzice popierają kampanię ?Przytulenie ma znaczenie?

Już ponad 100 tys. osób poparło kampanię Przytulenie ma znaczenie. Do akcji włączyli się również znani rodzice – Karolina Malinowska, Daria Widawska, Bartosz Obuchowicz, Monika Mrozowska, Magdalena Schejbal, Marzena Sienkiewicz i Robert Leszczyński, którzy podkreślają, że przytulanie stanowi najpiękniejszą formę wyrażania uczuć.Organizatorzy kampania,

Już ponad 100 tys. osób poparło kampanię Przytulenie ma znaczenie. Do akcji włączyli się również znani rodzice ? Karolina Malinowska, Daria Widawska, Bartosz Obuchowicz, Monika Mrozowska, Magdalena Schejbal, Marzena Sienkiewicz i Robert Leszczyński, którzy podkreślają, że przytulanie stanowi najpiękniejszą formę wyrażania uczuć.

Organizatorzy kampania, nawołują do bliskości z maluchem od pierwszych chwil życia. Czuły dotyk przekłada się bowiem na możliwości intelektualne, większą stabilność emocjonalną, poczucie bezpieczeństwa, otwartość i pewność siebie małego człowieka. Celem kampanii jest edukacja opiekunów i przypominanie, że emocjonalne potrzeby małego człowieka są równie ważne jak dobrobyt, edukacja czy wychowanie. Karolina Malinowska, Daria Widawska, Bartosz Obuchowicz, Monika Mrozowska, Magdalena Schejbal, Marzena Sienkiewicz i Robert Leszczyński zgodnie twierdzą, że przytulenie to najważniejszy gest rodzicielskiej miłości, a czułość okazywana dziecku to najważniejszy kapitał, w jaki mogą je wyposażyć.

Największa inwestycja w przyszłość dziecka

Przytulać można na wiele sposobów. Wszystko uzależnione jest od temperamentu dzieci ? niektóre potrzebują więcej wsparcia i czułości, inne nieco mniej. Czasem wystarczy im dobre słowo, gest, pozytywne emocje. Wszystkie te słowa, które możemy wypowiedzieć słownie możemy zastąpić jednym, pięknym gestem przytulenia się do drugiej osoby ? mówi aktorka i mama 5-letniego Iwo, Daria Widawska. Przytulane dzieci czują się kochane, bezpieczne, otwarte na innych i na otaczający je świat, w którym łatwiej odnajdą się w przyszłości.

Dotyk i bliskość drugiej osoby są naprawdę bardzo ważne. Nie powinniśmy się ich bać ? mówi aktorka, mama 2-letniej Anieli i 5-letniego Ignacego, Magdalena Schejbal. Gwiazdy, które włączyły się do akcji zgodnie przyznają, że opiekunowie zatracają się w dążeniu do perfekcjonizmu zapominając, że czułość okazywana dziecku to największa inwestycja w jego przyszłość.

Przytulenie ma znaczenie

Kampania ?Przytulenie ma znaczenie? ma na celu zachęcenie osób opiekujących się dziećmi do budowania z nimi bliskości podczas wspólnej zabawy, pielęgnacji, układania do snu czy przytulania. Dzięki temu, dzieci będą bardziej pewne siebie, pogodne, zdrowsze i inteligentniejsze.

Dołącz do akcji

Poparcie dla akcji Przytulenie ma znaczenie można wyrazić na portalu społecznościowym Facebook pod adresem www.facebook.com/Przytuleniemaznaczenie, gdzie zgromadziło się już 100 000 osób. W dedykowanym do kampanii serwisie internetowym www.przytuleniemaznaczenie.pl znalazły się informacje na temat kampanii, porady ekspertów oraz wskazówki dotyczące budowania bliskości z dziećmi podczas codziennych czynności zebrane w formie Poradnika Przytulania.

Źródło Oilatum. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy