Ciąża i poród Wiadomości branżowe

Zimowa dieta w ciąży ? koniecznie z witaminą D

100% noworodków urodzonych w Polsce w 2008 roku miało niedobór witaminy D. W następstwie specjaliści uaktualnili zalecenia dotyczące suplementacji witaminy D3 w ciąży. Przyszłe mamy powinny koniecznie stosować się do nich zimą, gdy praktycznie nie dochodzi do syntezy tej witaminy pod wpływem słońca.Polskie Towarzystwo Ginekologiczne wprowadziło nowe rekomendacje

Teaser

100% noworodków urodzonych w Polsce w 2008 roku miało niedobór witaminy D. W następstwie specjaliści uaktualnili zalecenia dotyczące suplementacji witaminy D3 w ciąży. Przyszłe mamy powinny koniecznie stosować się do nich zimą, gdy praktycznie nie dochodzi do syntezy tej witaminy pod wpływem słońca.

Polskie Towarzystwo Ginekologiczne wprowadziło nowe rekomendacje dotyczące zalecanej dawki witaminy D w ciąży. Obecnie wynoszą one 800-1000 IU na dobę.

?Ogromnie ważne jest, aby dla ciężarnych pacjentek dobierać taki suplement diety, który zawiera rekomendowaną przez PTG dawkę witaminy D3.” ? zaznacza w swoim artykule pt. ?Korzyści kliniczne stosowania suplementów diety w ciąży w świetle Evidence Based Medicine”, prof. dr hab. n. med. Tomasz Paszkowski, kierownik III Katedry i Kliniki Ginekologii z Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.*

Witamina D3 dla kobiet w ciąży ? korzyści

Odpowiednia dawka witaminy D3 w ciąży to m.in.: lepszy rozwój kośćca u płodu, zmniejszenie ryzyka hypotrofii płodu, ryzyka stanu przedrzucawkowego i cukrzycy ciężarnych oraz bakteryjnego zakażenia pochwy.

Prof. Paszkowski podkreśla, że suplementacja witaminy D3 jest szczególnie ważna w naszym kraju, ponieważ mamy mało dobrych źródeł witaminy D. ?Trudno zalecać ciężarnym jedzenie codziennie na przykład 100-gramów porcji śledzia. Synteza witaminy D w skórze pod wpływem słońca zachodzi w naszych warunkach geograficznych tylko od kwietnia do września i to pod warunkiem braku stosowania jakichkolwiek filtrów słonecznych.”

Preparat witaminowy w ciąży nie powinien być wybrany przypadkowo. Na rynku dostępnych jest wiele suplementów dla ciężarnych, które nie zawierają w ogóle witaminy D3 lub zawierają dawkę kilkukrotnie niższą niż ta rekomendowana przez PTG.

– ?Najważniejsze składniki, zalecane dla kobiet w ciąży wraz z odpowiednią dawką witaminy D3 wynoszącą 20 ?g (800 IU) zawiera nowoczesny suplement PregnaPLUS. PregnaPLUS jest dobrze tolerowany przez przyszłe mamy m.in. ze względu na małą, łatwą do połknięcia kapsułkę.” ? mówi Agata Chodakowska, Product Manager.

PregnaPLUS oraz inne preparaty z linii Pregna dostępne są w aptekach oraz w sprzedaży internetowej na DrogeriaZdrowie.pl, Kidy.pl

* GinPolMedProject 3 (25) 2012.

*** 

Verco Sp. z o.o. to nowoczesna i dynamicznie rozwijająca się firma na rynku farmaceutycznym i FMCG. W ofercie firmy znajdują się wysokiej jakości produkty żywieniowe dla niemowląt i małych dzieci ? mleka modyfikowane i kaszki HUMANA, herbatki oraz woda dla niemowląt HUMANA, a także produkty z rynku farmaceutycznego: nowoczesne suplementy diety dla kobiet w ciąży i mam karmiących piersią ? PregnaPLUS i Pregna 250 DHA, suplement diety skutecznie wspomagający prawidłowe funkcjonowanie dróg moczowych – Femisept URO oraz probiotyk nowej generacji – Trivagin. W ofercie firmy znajduje się również gama produktów MOSBITO – przeciw komarom i kleszczom. Nowością w ofercie są plastry na blizny SUTRICON oraz linia produktów SHOU. Firma Verco jest także dystrybutorem preparatów okulistycznych firmy Ofta Sp.z o.o.

Więcej informacji w serwisach: www.verco.com.pl www.humana.pl  www.kidy.pl  www.polkaintymnie.pl www.shou.com.pl  www.drogeriazdrowie.pl   www.mosbito.pl

< 234535" >

Źródło VERCO. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy