Gdzie spotykamy Jezusa?
Pytania o Kościół i wiarę chrześcijan. Dzieci pytają ? naukowcy odpowiadają
Albert Biesinger i Helga Kohler-Spiegel
Przekład: Kamil Markiewicz
165 mm x 240 mm, 172 strony, oprawa twarda
Cena: 29,90 zł
Seria „Dzieci pytają – naukowcy odpowiadają” prezentuje znakomite książki, prowadzące dzieci ku świadomej i radosnej wierze. Grono kompetentnych naukowców traktuje poważnie
dociekliwe pytania młodych czytelników, znajdując przy tym świetny język przekazywania wiedzy o sprawach dla chrześcijanina najważniejszych.
Niniejszy, trzeci już, tom (każdy z nich stanowi autonomiczną całość) skierowany jest do dzieci, które przyjęły już – lub wkrótce przyjmą – Pierwszą Komunię Świętą, a także nieco starszych.
– Co Jezus robi w chlebie?- Dlaczego do chrztu potrzebna jest woda? – Co wyraża znak krzyża? – Czy chrześcijanie wierzą w trzech bogów? – Jak działa Duch Święty w czasie bierzmowania?
– Czy bycie świętym jest męczące? – to tylko niektóre spośród 20 tematów. Nicią łączącą teksty jest utwierdzanie pewności, że miłość Boża jest niezawodna.
Po każdym rozdziale zamieszczone są pytania i zachęty do dalszych przemyśleń i działań. Walorem książki jest też bez wątpienia atrakcyjna i pomysłowa szata graficzna.