Ciąża i poród Wiadomości branżowe

Prozdrowotne działanie produktów Humana

Nie tylko zaspokajają głód, ale również wpływają korzystnie na zdrowie. Mowa o produktach spożywczych będących żywnością funkcjonalną, czyli wzbogaconą. Zalicza się do niej wiele produktów dla niemowląt, np. produkty

Nie tylko zaspokajają głód, ale również wpływają korzystnie na zdrowie. Mowa o produktach spożywczych będących żywnością funkcjonalną, czyli wzbogaconą. Zalicza się do niej wiele produktów dla niemowląt, np. produkty Humana.

Żywność funkcjonalna zawiera dodatkowe substancje i składniki o udowodnionym korzystnym działaniu na organizm lub w profilaktyce chorób. Wśród produktów dla dorosłych są to np. jogurty z probiotykami lub margaryny zawierające sterole i stenole roślinne.

– ?Mleko modyfikowane, kaszki dla niemowląt i produkty w słoiczkach Humana spełniają kryteria żywności funkcjonalnej. Np. seria mlek następnych Humana Premium to mleka dla niemowląt wzbogacone o prebiotyk, regulujący pracę jelit.” ? tłumaczy Monika Gąska, Brand Manager.

W mlekach początkowych Humana Premium znajdują się również kwasy tłuszczowe LC-PUFA, z rodziny kwasów omega-3 i omega-6, wspierające rozwój mózgu, nerwów i wzroku. A także minerały: żelazo, które pełni ważną rolę w tworzeniu krwi i zaopatrzeniu mózgu w tlen, wapń – budulec zębów i  kości, a także jod, ważny dla rozwoju umysłowego i właściwej funkcji tarczycy.

Minerały i witaminy w kaszkach dla niemowląt Humana

Wapń, żelazo i jod zawierają również wszystkie kaszki dla niemowląt Humana (z wyjątkiem kaszek bezmlecznych Humana, do których wapń dodaje się wraz z wybranym mlekiem modyfikowanym lub produktem mlekozastępczym). W ich starannie opracowanym składzie zawartych jest również 13 ważnych witamin, takich jak m.in. witamina A, D, E, K, witaminy z grupy B i inne.

Kwasy omega ? 3 w obiadkach Humana BIO

Z kolei kwasy omega ? 3, które powinny być dostarczane dzieciom w diecie w odpowiedniej ilości w ciągu pierwszego roku życia, zawierają niektóre obiadki Humana BIO, np. Obiadek Humana BIO dynia Puree, Obiadek Humana BIO Kalafior i Brokuły z ziemniakami i wołowiną, Obiadek Humana BIO Ryż z warzywami i indykiem.

***

Grupa przedsiębiorstw Humana Milchunion, z obrotem ponad 2,9 mld ? i ilością ponad 3,3 mld kg przetwarzanego rocznie mleka, należy do liderów firm przetwarzających ten surowiec. W Niemczech Humana Milchunion zajmuje pod tym względem drugie miejsce, natomiast w światowym rankingu mieści się w pierwszej dwudziestce. Humana Milchunion eG, spółka ?matka? całej grupy przedsiębiorstw, jest zorganizowana na zasadach spółdzielczych, co oznacza, że dostawcy najważniejszego surowca ? mleka są właścicielami firmy. Produkty Humana Milchunion są dostępne w ponad 70 krajach świata.

Więcej informacji w serwisie
www.humana.pl

*** 

Verco Sp. z o.o. to nowoczesna i dynamicznie rozwijająca się firma na rynku farmaceutycznym i FMCG. Jej działania skierowane są do dzieci i ich rodziców oraz do kobiet w ciąży. W ofercie firmy znajdują się wysokiej jakości produkty żywieniowe dla niemowląt i małych dzieci ? mleka modyfikowane i kaszki HUMANA, herbatki oraz woda dla niemowląt HUMANA, a także produkty z rynku farmaceutycznego: nowoczesne suplementy diety dla kobiet w ciąży i mam karmiących piersią ? PregnaPLUS i Pregna 250 DHA, suplement diety skutecznie wspomagający prawidłowe funkcjonowanie dróg moczowych – Femisept URO oraz probiotyk nowej generacji – Trivagin. Nowością w ofercie są plastry na blizny SUTRICON.

Więcej informacji w serwisach: www.verco.com.pl www.humana.pl  www.kidy.pl  www.bezpiecznywozek.pl www.polkaintymnie.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy