Ciąża i poród Wiadomości branżowe

Mosbito TIC ? OFF zamraża kleszcza nawet w upały

W gorące dni tylko pozornie zmniejsza się ryzyko ukąszenia przez kleszcza. Choć pajęczaki te są zbyt leniwe, by żerować, to tak jak ludzie szukają schronienia w cieniu i wtedy mogą być zagrożeniem.W upały kleszcze bytują w miejscach

W gorące dni tylko pozornie zmniejsza się ryzyko ukąszenia przez kleszcza. Choć pajęczaki te są zbyt leniwe, by żerować, to tak jak ludzie szukają schronienia w cieniu i wtedy mogą być zagrożeniem.

W upały kleszcze bytują w miejscach zadrzewionych i wilgotnych. Gdy kleszcz wyczuje okazje skacze na odsłonięte części ciała człowieka. Kiedy już znajdzie się na skórze, przedostaje się w miejsca, gdzie jest ona najcieńsza np. w zgięciach łokci, w pachwinach. Tam dokonuje wkłucia.

Bezpieczny sposób na kleszcza

Ukłucie kleszcza jest często bezbolesne, gdyż wydziela on substancję znieczulającą. Jak poznać kleszcza na skórze? W postaci dojrzałej ma kilka milimetrów długości. Natomiast w postaci larwalnej  ma wielkość główki od szpilki. W obu postaciach kleszcze przenoszą boreliozę i inne choroby odkleszczowe.

Po znalezieniu pasożyta ważne jest usunięcie go w odpowiedni sposób. Bezpieczna metoda to unieszkodliwienie go tak, aby wycofał aparat gębowy.

Jak szybko usunąć kleszcza

– ?Bezbolesny i łatwy sposób na kleszcza gwarantuje Mosbito TIC OFF – unikalny na rynku polskim produkt w aerozolu. Należy spryskać wystającą główkę kleszcza przy pomocy rurki dozującej. Rozpylony środek natychmiast go zamraża, powodując również wycofanie narządu gębowego ze skóry. Wystarczy usunąć martwego pasożyta za pomocą załączonej pęsety.” ? mówi Monika Gąska, Group Brand Manager.

Mosbito TIC ? OFF minimalizuje ryzyko przeniesienia chorób zakaźnych. Jako jedyny dostępny w Polsce środek do nieinwazyjnego usuwania kleszczy jest rekomendowany przez Stowarzyszenie Chorych na Boreliozę.

Produkt Mosbito TIC ? Off dostępny jest w drogeriach oraz sprzedaży internetowej drogeriazdrowie.pl

Więcej: www.Mosbito.pl

*** 

Verco Sp. z o.o. to nowoczesna i dynamicznie rozwijająca się firma na rynku farmaceutycznym i FMCG. Jej działania skierowane są do dzieci i ich rodziców oraz do kobiet w ciąży. W ofercie firmy znajdują się wysokiej jakości produkty żywieniowe dla niemowląt i małych dzieci ? mleka modyfikowane i kaszki HUMANA, herbatki oraz woda dla niemowląt HUMANA, a także produkty z rynku farmaceutycznego: nowoczesne suplementy diety dla kobiet w ciąży i mam karmiących piersią ? PregnaPLUS i Pregna 250 DHA, suplement diety skutecznie wspomagający prawidłowe funkcjonowanie dróg moczowych – Femisept URO oraz probiotyk nowej generacji – Trivagin. W ofercie firmy znajduje się również gama produktów MOSBITO – przeciw komarom i kleszczom. Nowością w ofercie są plastry na blizny SUTRICON oraz linia produktów SHOU.

Więcej informacji w serwisach: www.verco.com.pl www.humana.pl  www.kidy.pl  www.polkaintymnie.pl www.shou.com.pl  www.drogeriazdrowie.pl   www.mosbito.pl

A to już wiesz?  Komórki macierzyste i chimeryczne w walce z rzadkimi i groźnymi chorobami

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy