Wiadomości branżowe

Jak skutecznie leczyć kaszel mokry?

Jak skutecznie leczyć kaszel mokry?
Kaszel mokry jest czasami bardzo uciążliwy i wyczerpujący, bo napady kaszlu odrywają, zalegającą w oskrzelach flegmę i musimy ją wypluwać, poza tym zwiększa się ciśnienie krwi w dolnych drogach oddechowych. Jednak dzięki niemu chronione są nasze oskrzela i płuca. Przy odpowiednim działaniu wykrztuśnym można go szybko wyleczyć.Co to jest kaszel mokry?Przez lekarzy kaszel mokry nazywany jest kaszlem produktywnym. Kaszel mokry pozwala oczyścić drogi oddechowe z zalegającej w oskrzelach flegmy, zbierającej się w wyniku infekcji. Chodzi tu o to, że podczas kaszlu mokrego obecna jest wydzielina, wydzielana z błon śluzowych dróg oddechowych, która wydalana jest na zewnątrz podczas kaszlu. Dzięki temu cały aparat oddechowy się oczyszcza. Często podczas infekcji śluzu jest bardzo dużo, więc jego wydalanie mogłoby procesem powolnym, gdyby nie kaszel. To właśnie dzięki niemu usuwa się wydzielinę z organizmu, a gdy to nastąpi, kaszel ustępuje. Dlatego właśnie nie należy

Kaszel mokry jest czasami bardzo uciążliwy i wyczerpujący, bo napady kaszlu odrywają, zalegającą w oskrzelach flegmę i musimy ją wypluwać, poza tym zwiększa się ciśnienie krwi w dolnych drogach oddechowych. Jednak dzięki niemu chronione są nasze oskrzela i płuca. Przy odpowiednim działaniu wykrztuśnym można go szybko wyleczyć.

Co to jest kaszel mokry?

Przez lekarzy kaszel mokry nazywany jest kaszlem produktywnym. Kaszel mokry pozwala oczyścić drogi oddechowe z zalegającej w oskrzelach flegmy, zbierającej się w wyniku infekcji. Chodzi tu o to, że podczas kaszlu mokrego obecna jest wydzielina, wydzielana z błon śluzowych dróg oddechowych, która wydalana jest na zewnątrz podczas kaszlu. Dzięki temu cały aparat oddechowy się oczyszcza. Często podczas infekcji śluzu jest bardzo dużo, więc jego wydalanie mogłoby procesem powolnym, gdyby nie kaszel. To właśnie dzięki niemu usuwa się wydzielinę z organizmu, a gdy to nastąpi, kaszel ustępuje. Dlatego właśnie nie należy zwalczać kaszlu mokrego, bo działa on korzystnie na nasz powrót do zdrowia. Powinno się natomiast wspomagać działanie odkrztuśne, aby przyspieszać usuwanie wydzieliny.

Co to jest kaszel suchy?

Suchy kaszel jest dla odmiany nazywany nieproduktywnym. Natomiast w trakcie trwania infekcji kaszel taki może zmienić się w kaszel mokry. Kaszel suchy swoje źródła bierze w wielu miejscach: alergie, chemia, dym, pył, suche powietrze, refluks, zgaga, przeziębienie i inne choroby górnych dróg oddechowych. Kasłanie może doprowadzić do poważnego podrażnienia gardła i jego bólu, pojawiać się może również ból w klatce piersiowej. Dla odmiany ten rodzaj kaszlu powinno się go starać się leczyć, bo nie jest on efektywny, a jedynie obciąża drogi oddechowe. Przy kaszlu suchym powinno się podać środki wstrzymujące odruch kaszlu. Podczas suchego kaszlu nie można podawać leków wykrztuśnych, bowiem wysuszają one śluzówkę, która jest i tak bardzo podrażniona. Podczas kaszlu mokrego wydzielany jest śluz, który ją chroni, wtedy można podać taki lek.

A to już wiesz?  Mały 1% - duża pomoc

Syrop na kaszel

Bardzo ważnym sojusznikiem w walce z kaszlem są syropy. Może zdarzyć się taka sytuacja, że nie będziemy wiedzieli, jaki dokucza nam rodzaj kaszlu. W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem będzie zastosowanie bezpiecznego i naturalnego syropu na oba rodzaje kaszlu, np. Stodal. Z naturalnych syropów, dobrze sprawdza się syrop z cebuli, który upłynnia wydzielinę, znajdującą się w oskrzelach, co pomaga jej wydalenie z organizmu. Cebula działa ponadto antybakteryjnie i antywirusowo, dzięki zawartym mikroelementom (kwas foliowy, żelazo, magnez, chrom, wapń) i witaminom (A, B i C), zwalcza więc również samą infekcję. To naturalny środek leczniczy i zupełnie bezpieczny, więc można go podawać również dzieciom. Taki syrop warto przyjmować 3 razy dziennie po jednej łyżce.

Inhalacje

Niezastąpione przy kaszlu mokrym są inhalacje. Pomagają one oderwać się wydzielinie z oskrzeli, rozrzedzić ją i wydalić podczas kaszlu. Można inhalacje wykonywać, nachylając się nad miską z gorącą wodą z olejkiem (np. eukaliptusowym, miętowym) i przykrywając głowę lub przy pomocy nebulizatora. Można go kupić w aptece i jest niezastąpiony, jeżeli często dokucza nam kaszel. Wlewamy wtedy do zbiorniczka kilka kropel lekarstwa, olejku i rozcieńczamy solą fizjologiczną, można też wykonywać inhalacje z samej soli fizjologicznej. Po inhalacji ktoś powinien oklepać nasze plecy (bez nerek), aby wspomóc odrywanie flegmy. Można również posmarować się maścią nagrzewającą. Dobrze po tych czynnościach położyć się do łóżka i porządnie wygrzać.


dostarczył infoWire.pl

Źródło Starcom. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy