Ciąża i poród Wiadomości branżowe

Czego dziecko uczy się w brzuchu mamy?

75% komórek mózgowych powstaje w czasie ciąży, a pozostałe 25% do pierwszego roku życia. Naukowcy dowiedli, że już w okresie prenatalnym dziecko rozpoczyna proces uczenia się i poznawania świata.Główny proces wzrostu mózgu odbywa się przed urodzinami, więc ten najważniejszy narząd człowieka zaczyna funkcjonować jeszcze przed porodem. Zdrowie, dobre samopoczucie i zdolności poznawcze są determinowane przez dziewięć miesięcy spędzanych w łonie matki – to założenie nowej dyscypliny naukowej zwanej programowaniem płodowym. Poniżej kilka dowodów wynikających z badań naukowych ostatnich lat:- Dziecko po urodzeniu poznaje głos mamy i to jego woli go słuchać niż innych głosów, ponieważ poznało go w okresie prenatalnym.- Gdy kobiety podczas ciąży często czytały na głos fragment książki „Kot Prot", ich nowonarodzone dzieci rozpoznawały tę część.- Dzieci mam, które codziennie oglądały pewien serial w trakcie ciąży, rozpoznawały piosenkę przewodnią serialu po porodzie.Programowanie płodowe z DHAWyniki te są dosyć zaskakujące, a to tylko kilka wybranych

Teaser

75% komórek mózgowych powstaje w czasie ciąży, a pozostałe 25% do pierwszego roku życia. Naukowcy dowiedli, że już w okresie prenatalnym dziecko rozpoczyna proces uczenia się i poznawania świata.

Główny proces wzrostu mózgu odbywa się przed urodzinami, więc ten najważniejszy narząd człowieka zaczyna funkcjonować jeszcze przed porodem. Zdrowie, dobre samopoczucie i zdolności poznawcze są determinowane przez dziewięć miesięcy spędzanych w łonie matki ? to założenie nowej dyscypliny naukowej zwanej programowaniem płodowym. Poniżej kilka dowodów wynikających z badań naukowych ostatnich lat:

– Dziecko po urodzeniu poznaje głos mamy i to jego woli go słuchać niż innych głosów, ponieważ poznało go w okresie prenatalnym.

– Gdy kobiety podczas ciąży często czytały na głos fragment książki ?Kot Prot”, ich nowonarodzone dzieci rozpoznawały tę część.

– Dzieci mam, które codziennie oglądały pewien serial w trakcie ciąży, rozpoznawały piosenkę przewodnią serialu po porodzie.

Programowanie płodowe z DHA

Wyniki te są dosyć zaskakujące, a to tylko kilka wybranych przykładów. Naukowcy dowiedli również, jak mamy mogą wpływać na zdolności intelektualne dzieci już w trakcie ciąży. Od pierwszego trymestru ciąży, kiedy rozpoczyna się rozwój mózgu i układu nerwowego należy w diecie dostarczać składników, które służą do budowy komórek mózgowych. Takie udowodnione działanie ma DHA – kwas tłuszczowy z grupy Omega ? 3, pozyskiwany np. z tłustych ryb.

– ?Naukowcy dowiedli szczegółowo, jaka dawka DHA ma korzystne działanie na rozwój mózgu i narządu wzroku dziecka, a eksperci z dziedziny położnictwa przygotowali odpowiednie rekomendacje. W oparciu o nie powstał nowoczesny suplement diety Pregna250 DHA, który umożliwia uzupełnianie kwasów Omega ? 3 DHA. W zależności od diety dzienna dawka powinna wynosić 200  – 600 mg DHA dziennie.” ? mówi Agata Chodakowska, Product Manager.

Więcej informacji na stronie: www.startzrozumem.pl

A to już wiesz?  Mądry wybór mamy już od pierwszych dni ciąży

Pregna250 DHA – nowoczesny suplement diety dla kobiet w ciąży i mam karmiących piersią dostępny jest w aptekach oraz sprzedaży internetowej na DrogeriaZdrowie.pl

***

Verco Sp. z o.o. to nowoczesna i dynamicznie rozwijająca się firma na rynku farmaceutycznym i FMCG. W ofercie firmy znajdują się wysokiej jakości produkty żywieniowe dla niemowląt i małych dzieci ? mleka modyfikowane i kaszki HUMANA, herbatki oraz woda dla niemowląt HUMANA, a także produkty z rynku farmaceutycznego: nowoczesne suplementy diety dla kobiet w ciąży i mam karmiących piersią ? PregnaPLUS i Pregna 250 DHA, suplement diety skutecznie wspomagający prawidłowe funkcjonowanie dróg moczowych – Femisept URO oraz probiotyk nowej generacji – Trivagin. W ofercie firmy znajduje się również gama produktów MOSBITO – przeciw komarom i kleszczom. Nowością w ofercie są plastry na blizny SUTRICON oraz linia produktów SHOU. Firma Verco jest także dystrybutorem preparatów okulistycznych firmy Ofta Sp.z o.o.

Więcej informacji w serwisach: www.verco.com.pl www.humana.pl  www.kidy.pl  www.polkaintymnie.pl www.shou.com.pl  www.drogeriazdrowie.pl   www.mosbito.pl  www.sutricon.pl   www.startzrozumem.pl 

< 237056" >

Źródło VERCO. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy