Aktualności

Było sobie życie interaktywny projekt edukacyjny po raz pierwszy w Warszawie!

INFORMACJA PRASOWA PROPOZYCJA WOLA PARK NA FERIE ZIMOWE ? FASCYNUJĄCA PODRÓŻ W GŁĄB LUDZKIEGO CIAŁA Interaktywny projekt edukacyjny ?Było sobie życie? po raz pierwszy w

INFORMACJA PRASOWA

PROPOZYCJA WOLA PARK NA FERIE ZIMOWE ? FASCYNUJĄCA PODRÓŻ W GŁĄB LUDZKIEGO CIAŁA

Interaktywny projekt edukacyjny ?Było sobie życie? po raz pierwszy w Warszawie!

Warszawa, 6 lutego 2014 r.

W czasie warszawskich ferii zimowych, od 15 lutego do 2 marca 2014 r., w Centrum Handlowym Wola Park, w ramach projektu ?Focus pobudza neurony ? Było sobie życie?, zostanie stworzony interaktywny park naukowy dla dzieci. Odwiedzający będą mogli udać się w niezwykłą podróż do wnętrza ludzkiego organizmu i na własne oczy przekonać się, jak funkcjonują jego najważniejsze narządy. To kolejna odsłona projektu organizowanego przez magazyn popularnonaukowy ?Focus?. W tym roku bazuje on na kultowych filmach ?Było sobie życie?, które w ciekawy i prosty sposób przedstawiają funkcjonowanie naszego organizmu. Wydarzenie w CH Wola Park to premiera akcji w Warszawie.

Park naukowy znajdzie się na Placu Dworcowym na parterze centrum handlowego. Zajmie ok. 80 m kw. i będzie czynny od 10.00 do 21.00 od poniedziałku do soboty oraz od 10.00 do 20.00 w niedziele. Na terenie interaktywnej strefy, zgodnie z zasadą ?nauka przez zabawę?, w przyjazny dla najmłodszych sposób, zostaną przedstawione najważniejsze zagadnienia współczesnej medycyny, biologii i genetyki. Do dyspozycji dzieci będą m.in. narządy wewnętrzne człowieka w skali makro, interaktywny model ludzkiego szkieletu, warsztaty DNA, specjalne laboratorium medyczne z mikroskopami optycznymi oraz centrum dowodzenia, czyli kino cyfrowe w kształcie ludzkiego mózgu. Na odwiedzających będą czekali animatorzy oraz eksperci, którzy w prosty sposób wyjaśnią nawet najtrudniejsze tematy. Dodatkową atrakcją będzie quiz wiedzy w formie koła fortuny, w którym do wygrania będą upominki z serii ?Było sobie życie?. Wstęp na teren wystawy jest bezpłatny.

?Akcja oparta na filmach ?Było sobie życie?, które wielu rodziców pamięta ze swojego dzieciństwa, to niezwykły projekt, który rozbudza w dzieciach naukową ciekawość. Bardzo się cieszę, że to właśnie w CH Wola Park młodzi odkrywcy będą mogli w interesujący sposób spędzić czas, poszerzyć swoją wiedzę, a być może nawet znaleźć nowe pasje! Gorąco zachęcam wszystkich opiekunów z dziećmi do odwiedzania interaktywnej strefy ? będzie to doskonały sposób na spędzenie zimowych ferii dla tych, którzy zostają w Warszawie. Nuda nam nie grozi!? ? powiedziała Dagmara Pozowska, Centre Manager Centrum Handlowego Wola Park.

A to już wiesz?  Rak jelita grubego jest drugim, po raku płuca u mężczyzn i raku piersi u kobiet. Miesiąca Świadomości Raka Jelita Grubego.

W ramach projektu będą także oferowane zajęcia dla przedszkoli i szkół, dla których zostaną przygotowane spotkania pod opieką animatorów dopasowane do ich poziomu wiekowego. Grupy zorganizowane mogą zapisać się na konkretny dzień i godzinę poprzez kontakt z Ewą Szafran-Kozińską, tel.: 690-030-362, email: [email protected]

O Centrum Handlowym Wola Park:
Centrum Handlowe Wola Park to kompleks handlowy, a zarazem przyjazne, popularne miejsce spotkań, rozrywki i zakupów dla całej rodziny. Na dwóch poziomach galerii handlowej znajduje się ponad 180 butików i sklepów, a w nich szeroka oferta odzieży, obuwia i akcesoriów, kosmetyków, a także artykułów sportowych i wyposażenia wnętrz. Swoje sklepy mają tu m.in. tak popularne marki jak: 4F, Aldo, Apart, Bata, Big Star, Butik, C&A, Deichmann, Diverse, Douglas, Duka, Ecco, Empik, Galeria Milano, Gino Rossi, Go Sport, H&M, Happy Mum, HiMountain, KappAhl, Levi?s Lee & Wrangler, Marilyn, Mega Punkt, Molton, Mothercare, Okaidi, Organique, Orsay, Próchnik, Reserved, Ryłko, Sephora, Simple, Smyk, Springfield, Stradivarius, SuperPharm, Tatuum, Tommy Hilfiger, Venezia, Vistula, Willsoor, Wólczanka i ZARA. W centrum znajdują się także salony fryzjerskie Frederic Moreno, Haircoif i Happy Days oraz dwupoziomowy hipermarket sieci spożywczej Auchan. Wola Park posiada rozbudowaną ofertę rozrywkową, w tym bogaty wybór kawiarni i restauracji oraz dwupoziomowe Multikino i klub fitness Calypso. Dodatkowym udogodnieniem jest bezpłatny parking z 3000 miejsc postojowych, jak również stacja benzynowa. Nowy właściciel Centrum Handlowego Wola Park ? Inter IKEA Centre Group Poland, planuje jego rozbudowę, która rozpocznie się wiosną 2014 r.

O Inter IKEA Centre Group Poland:
Inter IKEA Centre Group Poland należy do grupy spółek IKEA. Podstawowym celem jej działalności jest tworzenie, rozwijanie i zarządzanie lokalizacjami handlowymi, w których istotną część stanowi sklep IKEA. Zgodnie z filozofią firmy, jej obiekty odpowiadają na potrzeby szerokiego grona odbiorców. Inter IKEA Centre Group Poland jest właścicielem ośmiu centrów handlowych: w Gdańsku, Łodzi, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach oraz trzech w Warszawie. Obecnie firma pracuje nad rozbudową Parku Handlowego Bielany we Wrocławiu oraz budową centrum handlowego w Lublinie. W październiku 2013 roku Inter IKEA Centre Group Poland kupiła Centrum Handlowe Wola Park w Warszawie i planuje jego rozbudowę.

A to już wiesz?  Anafilaksja i wstrząs anafilaktyczny nieznane zagrożenie

O kampanii ?Focus pobudza neurony – Było sobie życie?:
Głównym celem ogólnopolskiej kampanii jest popularyzacja nauki i edukacji. Misją projektu jest rozbudzanie naukowej ciekawości oraz wspomaganie samodzielnego poznawania świata przez dzieci. Projekt ?Focus pobudza neurony – Było sobie życie? pozwala oryginalnie spędzić czas oraz zrozumieć tajniki funkcjonowania ludzkiego organizmu. Dzięki zaangażowaniu ekspertów oraz animatorów, projekt w rzetelny, wiarygodny i interesujący sposób przedstawia wiedzę z zakresu anatomii człowieka, medycyny i genetyki.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy