A może zostaniesz projektantem gier?

A może zostaniesz projektantem gier?

Nawet z prawnika można zmienić się w projektanta gier. Wystarczy wziąć udział w bezpłatnej Akademii Free2Play, która uczy tworzenia gier. Właśnie wystartowała jej 3. edycja. W tym roku poświęcona grom free 2 play w wersji mobilnej. Wiedzą dzielą się praktycy z Ten Sqaure Games – polskiego studia, w którego tytuły gra 35 milionów graczy na całym świecie.

Daniel, który wygrał 1. edycję Akademii, z wykształcenia jest prawnikiem. Ukończył aplikację radcowską i coraz bardziej pochłaniało go praktykowanie prawa. Jednocześnie jednak zaczął zadawać sobie pytanie, czy to aby na pewno jest to, co chce w życiu robić. Przypadkiem natknął się na informacje o Akademii i stwierdził, że jeśli ją wygra, zmieni zawód.

Zapisał się więc na wirtualne wykłady, przeszedł je wszystkie, rozwiązał zadania sprawdzające, a potem we Wrocławiu w trakcie 2-dniowych warsztatów przygotował autorski koncept gry. Jego pomysł był prosty, ale elegancki. Zaproponował stworzenie “Wojny robali” – taktycznej gry na jednego lub wielu graczy przedstawiającej pojedynki owadów. Całość miała być utrzymana w humorystycznej, baśniowej konwencji. Coś jak Wiedźmin w bajkowej oprawie. Prototyp gry przekonał jury, które zaprosiło Daniela do pracy w Ten Square Games.

Na czym polega Akademia?

Akademia F2P to połączenie teorii z praktyką. Nie trzeba posiadać przygotowania, by się do niej zapisać. Przydać się zaś może zamiłowanie do gier. Najpierw przechodzi się kurs online – co tydzień przez cały październik i początek listopada dostaje się nowy wykład. Wykłady m.in. pozwalają się dowiedzieć na czym polega praca projektanta gier, jak wygląda cykl życia gry, jak się przyciąga i utrzymuje zainteresowanie graczy, jak się grę promuje w social mediach i w końcu – jak się na niej zarabia. Każdy z wykładów kończy się krótkim zadaniem. Dla tych którzy najlepiej zaliczą zadania przewidziany jest ciąg dalszy. Ma on już wymiar zupełnie praktyczny – weekendowe warsztaty na wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. W ich trakcie pod okiem fachowców kursanci rozwijają swoje pomysły na gry. Autorzy najlepszych otrzymują nagrody rzeczowe, wygrywają staże, a czasami, jak w przypadku Daniela, zupełnie nową karierę.

Gdzie się mogę zapisać?

Na stronie Akademii. Będziesz dostawać z niej powiadomienia o kolejnych kursach, a na FB Akademii znajdziesz zawsze najnowsze informacje o wydarzeniu. Warto sprawdzić Akademię, bo nawet jeśli nie zdecydujesz się na taką rewolucję jak Daniel, spotkasz na niej nieprzeciętnych ludz

Top